Autosedačka Cybex Pallas G i-Size


PALLAS G i-SIZE

 • UN R129 / 03
 • 76 - 150 cm,> 15 mesiacov až do cca 12 rokov
 • od cca 9 až do 50 kg

Už mnoho rokov si rodičia vyberajú detské autosedačky CYBEX Pallas, aby svojim deťom zabezpečili dostatok bezpečia. Najnovší model tejto cenami overenej rady, Pallas G i-Size, poskytuje spoľahlivú ochranu po dobu viac ako 10 rokov. Táto 2 v 1 autosedačka rastie spolu s vaším dieťaťom, vďaka čomu mu zaisťuje optimálnu podporu počas jeho vývoja. Nový, vylepšený bezpečnostný pult poskytuje prvotriednu ochranu, pohodlie a slobodu pohybu a zároveň vám uľahčuje usadzovanie a zabezpečovanie dieťaťa. Ak dieťa počas cestovania zaspí, patentovaná naklápacia opierka hlavy napomáha udržať jeho hlavu v chránenej pozícii. Pallas G i-Size je dokonalým spoločníkom na cestovanie, vždy pripravený chrániť vaše milované deti.


Použiteľnosť viac ako 10 rokov
Ako 2 v 1 autosedačka rastie Pallas G i-Size spoločne s vaším dieťaťom od batoľaťa až do cca 12 rokov. Do váhy 21 kg je dieťa zaistené pomocou bezpečnostného pultu. Neskôr je pult nahradený bezpečnostným pásom vo vozidle a autosedačka tak poskytuje spoľahlivú ochranu až do chvíle, keď dieťa dosiahne výšku 150 cm (cca 12 rokov).


O viac ako 40% nižšie zaťaženie krku *
Zdokonalený bezpečnostný pult napomáha znížiť riziko zranenia krku pri čelnom náraze a má v tomto ohľade lepšie výsledky, než bežný systém pásov. Pri čelnom náraze sa dieťa oprie o bezpečnostný pult, ktorý funguje podobne ako nafúknutý airbag a sila nárazu sa rozloží cez jeho celú plochu. Vďaka tomu sa znižuje zaťaženie citlivej oblasti krku a chráni sa hlava dieťaťa.
* V porovnaní s bežnou sedačkou so systémom pásov pri čelnom náraze.


Zaistenie dieťaťa behom pár sekúnd
Vďaka integrovanému nastaviteľnému bezpečnostnému pultu je zabezpečenie dieťaťa v autosedačke jednoduché, rýchle a spoľahlivé. Výsledky prieskumu ukazujú, že pri bezpečnostných pultov hrozí znateľne nižšie riziko zlého použitia ako na bežných systémoch pásov. * Tento nový bezpečnostný pult je vybavený praktickým systémom spôn, ktorý dáva zbohom pracnému naťahovaniu bezpečnostného pásu a skláňaniu sa nad autosedačkou. Možnosť prispôsobenia bezpečnostného pultu zabezpečuje výnimočné pohodlie pre vaše rastúce dieťa.
* Müller G .; Kühn M .; Karakus B.; Bende J. 2019. "Nesprávne použitie detských zadržiavacích systémov: Dodatočné aspekty terénneho štúdia 2017 GDV."
Gesamtverband der Deutschen Versicherungswirtschaft e. V., Forschungsbericht Nr. 55.


Zabraňuje prepadnutiu hlavy dieťaťa dopredu počas spánku
Patentovaná 3pozičná naklápacia opierka hlavy zabraňuje prepadnutiu hlavy dieťaťa dopredu počas spánku. Hlava dieťaťa tak zostáva v bezpečnej zóne detskej autosedačky, ktorá poskytuje optimálnu ochranu, predovšetkým pri bočnom náraze. Tri možnosti nastavenia vám navyše umožňujú zvoliť takú pozíciu, ktorá vášmu dieťaťu najviac vyhovuje.


Vylepšená integrovaná ochrana pri bočnom náraze
Systém lineárnej ochrany pri bočnom náraze (Linear Side-impact Protection System Plus) poskytuje zvýšenú bezpečnosť v prípade nárazu z boku. V porovnaní s rovnakou autosedačkou bez bočnej ochrany znižuje L.S.P. System Plus sily bočného nárazu o viac než 20%.


Intuitívna, jednoduchá a bezpečná inštalácia
O jednoduchú a bezpečnú inštaláciu autosedačky sa stará pripojenie ISOFIX a Top Tether. Kým ISOFIX uľahčuje riadnu inštaláciu autosedačky, Top Tether poskytuje dodatočné uchytenie pre vyššiu bezpečnosť a stabilitu. Obe pripojenia sú vybavené farebnými indikátormi pre overenie správnej inštalácie.


Jednoduché nastavenie do spacej pozície
Polohovanie autosedačky jednou rukou vám pomáha udržať dieťa vo vozidle v pohodlí a v dobrej nálade. Dieťa akéhokoľvek veku možno v autosedačke jednoducho naklopiť a umožniť mu tak na cestách príjemný odpočinok ..


Cirkulácia vzduchu pre pohodlie dieťaťa aj počas horúcich dní
Systém cirkulácie vzduchu umožňuje, aby skrze autosedačku neustále prúdil chladivý vzduch, ktorý zabraňuje hromadeniu tepla. Dieťaťu je tak zaistená pohodlná teplota pri sedení aj počas horúcich dní.


Vlastnosti:

 • spĺňa i-Size normu (UN R129 / 03)
 • dlhá doba použiteľnosti
 • vylepšený integrovaný bezpečnostný pult so systémom spôn
 • 3 pozičná naklápacia opierka hlavy
 • vylepšená ochrana pri bočnom náraze (L.S.P. System Plus)
 • pripojenie pomocou ISOFIX a Top Tether
 • ukazovatele správnej inštalácie
 • možnosť nastavenia do spacej pozície jednou rukou
 • systém cirkulácie vzduchu


Základné informácie:

- D 405 mm / Š 595 mm / V 590 mm
- váha: 8,9 kg

Video:

Výrobca: Cybex
i-Size: od 76 do 150 cm
Farba: Deep Black
Rozmery (ŠxVxD): 59,5 x 59 x 40,5
ISOFIX: Áno
Nosnosť: 50 kg
Hmotnosť: 8,9 kg
Našli ste chybu? Dajte nám vedieť