Autosedačka Zopa Spinfix - Jester Red 2020

Výrobca
Zopa
Kód
ZOP021020
Dostupnosť
3-8 dní
Cena s DPH
244.90 €
DOPRAVA ZDARMA po celej SR
Kúpou tohto tovaru získate 244 bodov. Viac info

Autosedačka Zopa Spinfix

"Choďte správnym smerom"


Autosedačka SPINFIX rozšírila portoflio I-Size modelov značky Zopa. Vďaka kvalitnému, vystuženému korpusu a deformačným zónam obstála v náročných testoch nielen čelného, ​​ale aj bočného nárazu. Okrem bezpečnostných prvkov vyniká tento model tiež unikátnymi vlastnosťami, možno ju v aute otáčať o 360 °. Táto funkcia umožňuje rodičom sa rozhodnúť, či chcú dieťa od pätnástich mesiacov voziť po alebo proti smeru jazdy (protismere jazdy až do 105 cm, tj. Cca 4 rokov).


Funkcia otáčania výrazne uľahčuje pútanie detí do autosedačky. Rodič si ju jednoducho otočí do "nástupnej polohy" smerom k dverám a pohodlne pripúta dieťa. Vďaka tejto polohe má prehľad, či sú pásy správne umiestnené, nepretočené a utiahnuté. Je takmer nemožné urobiť pri pútaní chybu, čo prispieva k väčšej bezpečnosti jazdy.


Možným chybám pri pútaní zabraňujú ďalšie bezpečnostné prvky ako isofix, ktorým sa autosedačka pripevňuje do auta, a podperná noha. Vďaka všetkým spomínaným vlastnostiam, sa autosedačka SPINFIX radí medzi TOP modely autosedačiek vo svojej triede a cenovej úrovni.


Možno ju používať od narodenia, ale ideálna je ako pokračujúca autosedačka nadväzujúca na vajíčko, ktorá deťom vydrží až do 105 centimetrov.

 • Od narodenia do 105 cm (skupina 0+, 1)
 • Spĺňa najvyššiu európsku bezpečnostnú normu ECE R 129, takzvanú I-Size
 • Testovaná na čelný aj bočný náraz v európskych laboratóriách
 • Inštalácia pomocou Isofix a opornej nohy
 • Otočný mechanizmus o 360 °
 • Jednoduché polohovanie do 4 pozícií
 • Nástupná poloha
 • 5 bodový bezpečnostný pás
 • Možnosť jazdy v protismere až do 105 cm (poloha skoro v ľahu)
 • Možnosť jazdy po smere od 15 mesiaca (možnosť 3 polôh)
 • Bezpečnostný oblúk, ktorý zväčšuje priestor pri nohách a zvyšuje bezpečnosť pri náraze
 • Rýchlo odnímateľný a umývateľný poťah


i-Size
Je pre vás bezpečie na cestách dôležité? Pre nás je prioritou! Preto sme vytvorili autosedačku, ktorá spĺňa najvyššiu Európsku normu ECER 129, takzvanú i-SIZE. Aby získala schválenie pre túto normu, prešla náročným testovaním v Európskych laboratóriách, kde bola testovaná nielen na čelný, ale aj bočný náraz.


Jazda v protismere až do 4 rokov
Autosedačka SPINFIX umožňuje jazdu v protismere nielen do 15 mesiace, ale až do 105 cm (približne 4 rokov) dieťaťa. Ide hlavne o ochranu krčnej chrbtice, ktorá je predovšetkým u bábätiek a batoliat veľmi krehká. Pri čelnom náraze počas jazdy po smere by mohlo dôjsť k prudkému natiahnutiu krku smerom dopredu a ľahkému spôsobenie zranenia. Vozte teda svoje deti čo najdlhšie v protismere jazdy a umožnite im tým najvyššiu možnú ochranu.


ISOFIX
Autosedačka SPINFIX sa upevňuje pomocou Isofix, ktorý zaručuje jednoduchú, pevnú a 100% správnu inštaláciu autosedačky. Bezpečnosť sa zvyšuje vďaka pevnému spojeniu medzi autosedačkou a vozidlom.


Oporná noha
Je to prvok, ktorý v prípade nárazu znižuje silu pohybu vpred a chráni tak vaše dieťa. Minimalizuje pohyb a otáčanie autosedačky. Oporná noha je výškovo nastaviteľná. Správnu inštaláciu na podlahe vozidla signalizuje indikátor.


Rotácia o 360 °
Inovatívny otočný mechanizmus autosedačky SPINFIX prináša hneď niekoľko výhod. Autosedačku možno jednoducho otočiť po alebo proti smeru jazdy, výhodná je aj tzv. Nástupné poloha, pri ktorej sa autosedačka otočí k dverám a ľahko do nej usadíme a pripútame dieťa.


Jednoduché polohovanie
Autosedačka SPINFIX umožňuje 4 pozície polohovania. Pri jazde v protismere (od narodenia do 105 cm) odporúčame používať pozíciu takmer v úplnom ľahu, ktorá je pre najmenšie deti veľmi pohodlná a bezpečná. Pri jazde v smere (od 15 mesiacov) je možné používať až 3 polohovacie pozície.


Novorodenecká vložka
Autosedačka SPINFIX myslí na pohodlie tých najmenších. Vytvorili sme preto špeciálne tvarovanú novorodeneckú vložku, ktorá zaisťuje pohodlie a bezpečnosť od narodenia do 3 až 5 mesiacov.


5 bodový pás
Zaistí najvyššiu možnú ochranu a stabilitu dieťaťa v autosedačke. V prípade nehody bezpečnostný pás rozloží silu nárazu do 5 bodov - dva na ramenách, dva na bedrách a jeden na spone medzi nohami. Chráni tak vaše dieťa pri náraze z akejkoľvek strany aj pri úplnom pretočení vozidla.


Bezpečnostný oblúk
Zvyšuje stabilitu, zabraňuje naklonenie sedačky v prípade nárazu a zaisťuje zväčšenie priestoru v oblasti nôh vášho dieťaťa pri jazde v protismere.


Praktický poťah
Na cestách s deťmi sa môžu prihodiť rôzne príhody, pri ktorých sa autosedačka zašpiní. Navrhli sme preto rýchlo odnímateľný poťah, ktorý možno ľahko umyť, a vy tak skoro môžete bez starostí pokračovať v ceste.

Výrobca: Zopa
i-Size: od 40 do 105 cm
Farba: Jester Red
ISOFIX: Áno
Hmotnosť: 13,9 kg
Našli ste chybu? Dajte nám vedieť