Mamina Rady a tipy

Tipy ako si odľahčiť po zime a spríjemniť jar s deťmi

Vaše bábätko si pretiera oči a mrví sa. Nastáva divokých sedem a pol minúty kedy musíte stihnúť dopiť ranný čaj, obliecť sa, umyť si zuby (česanie a make up sú aj tak zbytočné) a samozrejme obliecť dieťa do minimálne troch vrstiev komplikovaných zvrškov. Celá spotená si oddýchnete až keď zapnete posledný zips na zimnom overale a konečne zdvihnete uplakané dieťa, aby ste zistili, že ste ho zabudli prebaliť.

Tak toto obdobie  pred rannou prechádzkou bude onedlho konečne za nami a môžme sa začať tešiť na slnko, ľahké jarné bundičky a pobehujúce ratolesti pod rozkvitnutými stromami.

 

  1. Začnite používať nosič / šatku

V zime bolo pohodlnejšie a útulnejšie zababušiť dieťa do deky a fusaku, aby dobre spinkalo na chladnom vzduchu (balkón a terasa vždy uľahčili prebdenú noc). Skúsené mamičky – nosičky nezaháľali ani v zime a v nosiči či šatke sa veselo presúvali cez záveje snehu, zatiaľ čo kočíky sa zabárali do neodhrabaných ciest. Tie, ktoré s nosením len začínate a obávali ste sa v zime nabaliť dieťa pod svoju nenosičskú bundu, s príchodom jari hor sa na výlet. Nerovný lesný terén oveľa ľahšie prejdete bez kočíka a zároveň nemusíte dieťa obliekať do mnohých vrstiev. Ak ste si vždy chceli vyskúšať „kontaktné“ prechádzky, teraz je ten správny čas začať. Produkty u nás nájdete na stránke Nosiče a šatky.

 

  1. Zmeňte šatník

Nemyslím váš, ale vášho bábätka. Zimné svetríky, overaly a kusy oblečenia, ktoré už sú malé zbalte do vyfukovacích vriec a odložte. Komodu rozdeľte menšími úložnými boxami a prehľadne poupratujte nové oblečenie. V rannom zhone sa vám bude hľadať to pravé bodyčko oveľa ľahšie, keď nebudú všetky veľkosti nahádzané cez seba.

 

 

  1. Upracte si v prebaľovacej taške

Je čas na prevetranie starého náhradného oblečenia a doplnenie zásob. A prečo by ste si napríklad nekúpili štýlový batoh, ktorý sa bude hodiť k outdoorovým jarným aktivitám viac ako taška na kočík.

 

 

  1. Kúpte dieťaťu tenší spací vak

Pre deti, ktoré spávajú v spacom vaku, ktorý je do troch rokov oveľa bezpečnejší ako paplón, sa bude hodiť na nové ročné obdobie tenší vak z priedušného materiálu. Ak bojujete so strácaním dudlíka počas spánku, môžte svoj nový vak vylepšiť prišitím pevnej mäkkej stužky, ku ktorej ho v noci pripojíte.

 

  1. Začnite chodiť na plávanie

Neviete sa dočkať tepla, vody a letných radovánok? Prihláste svoje bábätko na kurz plávania. Na jar narozdiel od zimného obdobia nemusíte zažívať komplikácie spojené s obliekaním mnohých vrstiev a sušením vláskov. Posilníte imunitu dieťaťa a pripravíte ho napríklad aj na letnú dovolenku pri mori. Okrem toho po každej hodine plávania sa vám odvďačí výdatným spánkom. Kúpacie nohavičky kúpite aj u nás.

 

Máte aj vlastné skúsenosti? Podeľte sa s nami v komentári. Ďakujeme.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *