Centy pre Kmotričky

Zaokrúhlite Váš nákup a prispejte Kmotričkám

Možnosť pomáhať je tu pre všetkých! Zaokrúhlite Váš nákup a prispejte pre Matky s deťmi v krízovej situácii

 

Babytrend.sk podporuje KmotričkyPráve v tomto predvianočnom období, keď dobré skutky a pomoc iným je akási jednoduchšia a zároveň pri bilancovaní starého roku si môžeme všetci so spokojným svedomím povedať „že aj ja pomáham“, sme v spolupráci s občianskym združením Šanca pre nechcených spustili možnosť prispievať „Centami pre Kmotričky“.

 

Pri každej Vašej objednávke na stránke Babytrend.sk sa môžete rozhodnúť či zaokrúhlite sumu Vašej objednávky. Navýšením sumy o "centy" sa pridáte k nám, ktorím osudy iných nie sú ľahostajné. Všetky darované „centy“ pôjdu na konto Kmotričiek. Veríme, že spolu z týchto "centov" dokážeme vytvoriť platby, ktoré pre tento výnimočný projekt budú pravidelnou podporou a príspevkom deťom a ich matkám na spoločný pokojnejší život. Veľké veci sú zložené z maličkostí - buďte aj Vy súčasťou krásnej mozaiky. Mozaiky bezpečia pre deti a ich matky.

 

Je len na Vás ako a či vôbec sa výška Vašej objednávky navýšením zaokrúhli.

 

Ďakujeme za Vaše veľké srdce a šancu, ktorú deťom a ich mamám dávate!

 

Prispejte pre Kmotričky

 

Team Babytrend.sk

11.11.2013

 

 

Od Kmotričiek:

V občianskom združení Šanca pre nechcených cítime, že okrem profesionálnej pomoci , ktorú opusteným matkám v núdzi a ich deťom poskytujeme, potrebujú predovšetkým osobný záujem – ochotu načúvať a pomôcť už len svojou blízkosťou. Preto vznikli Kmotričky – mentorky, dobrovoľníčky, ktoré sa pod dohľadom psychologičky  a koordinátora projektu stávajú priateľkami opustených matiek s deťmi v núdzi, trávia spolu čas, spoločne prichádzajú na riešenie problémov, kmotrička takto mamičke s dieťaťom nahrádza širšie rodinné prostredie.

 

Jednou z nich Ľubka. Prečo sa stala kmotričkou?
Cítila som, že mám potrebu pomáhať ľuďom, ktorí majú komplikácie v živote, ale zároveň majú túžbu viesť plnohodnotný život. Okolo nás je veľa nadácií a kont, kam sa dá prispievať finančne, mňa takáto forma pomoci nenapĺňala. Túžila som po tom, aby som ja mohla byť priamou súčasťou pomoci. Kmotričky ma hneď oslovili, pretože byť Kmotričkou znamenalo priamy vzťah s mamičkou a jej dieťaťom. Veľmi ma to ťahalo práve k deťom, pomoci im, aby sa v živote dokázali cítiť spokojne. Sama mám tri deti, vedela som sa vcítiť do pocitov mamičky, ktorá potrebovala podporu v jej mamičkovskej roli.
Kmotričkovstvo ma obohatilo o dve baby – Vivinku a Marcelku, ktoré sú u mňa v srdci hlboko vyryté. Marcelka je silná, snaží sa pre svoju dcérku Vivi zabezpečiť čo najlepší a normálny život. Vivinka je veľmi zlaté, šikovné a múdre dievčatko. Prekvapilo ma, ako Marcelka dokáže Vivinku vychovávať, že Vivinka dokáže rešpektovať pravidlá a zároveň vidím, že si dokáže vážiť veci okolo seba, napríklad keď ju zoberieme s nami na výlet. V dnešnej dobe , keď sú deti presýtené podnetmi, žije sa rýchly život, je krásne vidieť, keď malé dieťa ako je Vivi si dokáže vychutnávať činnosti, pocity a aj jedlá☺ Niekedy som aj ja veľmi prekvapená, že moje deti nemali vo Vivinkinom veku takú trpezlivosť, šikovnosť ako má Vivi. Ani tak pekne do čista nespapali...

 

Kmotričky nie sú o peniazoch, ale o vzťahu. Peniaze však potrebujeme na to, aby sme mohli kmotričky-mentorky psychologicky podporovať, no  takto vynaložené peniaze sa niekoľkonásobne vrátia. Ľudia, ktorí nemôžu pomôcť osobne, stávajú sa kmotričkami-darkyňami a pomáhajú našim matkám postaviť sa na vlastné nohy financovaním ďalších projektov šitých na mieru – Trvalá náruč, Usmej sa, mama! 
Úspešným príkladom je zaplatenie certifikovaného opatrovateľského kurz u pre naše 4mamičky, z ktorých dve dodnes pracujú ako opatrovateľky seniorov v Náruči záchrany...

 

Vaše centy pre kmotričky môžu pomôcť aj ostatným mamičkám. 


Jednoduchým darovaním pár centov zjednodušíte ich cestu k schopnosti samostatne sa postarať o seba a svoje deti.  

 

ĎAKUJEME VÁM!

Kmotričky