Matrac do postieľky Scarlett

 

Detský matrac pohánka - kokos je vyrobený z tepelne upravených kokosových vlákien, molitanu (PUR peny) a pohánky . Pri výrobe je používaná špeciálna tepelná technológia na odstránenie všetkých roztočov (parazitov). Kokosové vlákna sú dostatočne pevne zlisované a spojené kaučukovým mliečko do pružnej vrstvy. Matrac je potiahnutá polyuretánovým vláknom a vrchná vrstva je 80% bavlna a 20% polyester.

  • Pohánková vrstva je tvorená zo škrupiniek zrniečok pohánky všitých do polyuretanovej priedušnej látky zošité do jednotlivých vankúšikov, tak aby nedochádzalo k presúvaniu škrupín.
  • Matrac je potiahnutý odnímateľným poťahom a môže sa lokálne čistiť (podľa návodu na použitie).
  • Kokosové vlákno sa rýchlo vysuší a vyvetrá, kokos aj pohánka navyše prispievajú k správnemu vývoju dieťaťa.

 

Výrobok vyhovuje Vyhláške Ministerstva zdravotníctva ČR č. 84/2001 Zb., Kladených na výrobky pre deti do 3 rokov.

Pri výbere je dôležité zvoliť dostatočne pevný a pružný matrac. Dieťa na matraci nielen leží, ale aj podstatnú časť doby strávenej v postieľke, sedí alebo stojí. Pri málo pružných a pevných matracov môže dochádzať k prešľapovaniu až do roštu postieľky a deformovaniu nožičiek.

 

Matrace Scarlett sú vyrábané vo vysokej kvalite pevnosti a pružnosti. Základným spôsobom rozoznania našich matracov je jednoduchý test na dostatočnú pevnosť. Pri postavení do zvislej polohy nemôže byť vidieť žiadne prehnutie a matrac musí zostať stále rovný. Odporúčame overenie pevnosti matraca, a to tak, že pevne stlačíme matrac dlaňami proti sebe. Odporúčame matrace firmy Scarlett používať z oboch strán.

Výrobca: Scarlett
Našli ste chybu? Dajte nám vedieť