Neotáčavý piest Mayer pre stoličku Actikid A2

Výrobca
Mayer
Kód
2428A2PN
Dostupnosť
Na objednávku
Cena s DPH
8.50 €
Kúpou tohto tovaru získate 8 bodov. Viac info

Neotáčavý piest Mayer pre stoličku Actikid A2

 

Existujú 2 dôvody, prečo je pre detskú stoličku vhodnejší piest neotáčavý ako piest otáčavý. Prvým dôvodom je pohľad pedagóga, ktorý doporučuje kludnejšie sedenie pre držanie rovnakého uhla pri písaní. Druhým dôvodom je doporučenie lekára, ktorý upozorňuje na nebezpečie poškodzovania chrbtice pri prudkom otáčaní sa na stoličke.

 

Stolička s neotáčavým piestom PN si uchováva všetky prednosti rastúcej ergonomickéj stoličky. Naďalej možno postupne nastavovať výšku a hlboké sedenie, stolička je na kolieskach a možno sňou posúvať a otáčat sa, možno ju prisunúť a odsunúť od písacieho stola.

 

Výrobok je z hľadiska zdravotného doporučenia aj nezávislým posudkom Doc. MUDr. Ivana Müllera, CSc., predného odborníka Lékarskéj fakulty Masarykovy univerzity v Brne a Ortopedickéj kliniky Fakultnéj nemocnice Brno zo dňa 21.11.2013. \"Pre deti školského veku je k tlmeniu ich nadmernéj aktivity nutné upraviť aj interiér a tomu vyhovuje práve stolička STABIL od firmy MAYER CZ s tradíciou v Nemecku aj u nás.\"

 

Čo sa týka prípadnú požiadavku na vybavenie stoličky klzáky namiesto koliesok, tak tento posudok deklaruje: \"Neotočný piest stoličky nevyžaduje súčastné dalšie stabilizačné klzáky.\"

 

Zo všetkých detských stoličiek možno neotočným piestom vybaviť len Actikid A2 a to vo vhodnejšom rozsahu výšky sedenia ako doteraz. Výška sedenia: 35-47 cm.

 

Ako dodatočné vybavenie k detským rastúcim stoličkám Actikid A2 možno novo objednať nerotujúci piest.

  • Vnútorná výsuvná časť piestu je hranatá, takže piest sa nastavuje výškovo ako obvykle, ale neotáča sa.
  • Nerotujúci piest si zakúpte len v prípade, že tento chcete ešte navyše ku stardardnímu otáčavému piestu (36-49cm), ktorý je dodávaný zdarma s každou stoličkou.

Návod na montáž neotáčavého piestu:

  • Pri montáži neotáčivého piestu pri zostavovaní stoličky dajte pozor na polohu sedadla voči kríži - po kompletnom zostavení a zaťaženie stoličky je ťažké stoličku demontovať a polohu sedadla dodatočne upraviť.
  • Odporúčame, aby stred prednej hrany sedáku viedol nad jedným lúčom kríža (viď obr.).
  • Ďalší postup zostavenie stoličky je totožný ako u návodu, ktorý je priložený u stoličky.
Výrobca: Mayer
Našli ste chybu? Dajte nám vedieť