Penové hniezdo Red Castle Cocoonababy - Leaf

Výrobca
Red Castle
Kód
0445168
Dostupnosť
SKLADOM
Vyberte si variant produktu
Cena s DPH
118.92 € 139.90 €
DOPRAVA ZDARMA po celej SR
Kúpou tohto tovaru získate 118 bodov. Viac info

Penové hniezdo Red Castle Cocoonababy

 

COCOONaBABY ™ je malé hniezdo určené pre deti od narodenia do štyroch mesiacov. Vyvinul ho pediater psychoterapeut, ktorý pracuje so špeciálnym tímom na novorodeneckom oddelení v jednej z najvýznamnejších nemocníc vo Francúzsku, v nemocnici Hospital Nord v Marseilles. Tento výrobok bol vyvinutý v snahe pomôcť novorodencom prispôsobiť sa životu po narodení jemnejším, harmonickejším a účinnejším spôsobom.
 
Výskum v posledných rokoch ukázal, že zdravých novorodencov treba na spánok ukladať na chrbátik, aby sa minimalizovalo riziko SIDS. Pozorovania však ukázali, že táto poloha spôsobuje deťom v prvých týždňoch života niekoľko problémov. Vďaka svojmu povrchu, tvaru a prispôsobivosti pomáha COCOONaBABY™ redukovať niektoré symptómy pozorované u novorodencov pri spánku “na chrbátiku”.
 
Prečo je dobré mať Cocoonababy?

Dieťatko sa cíti v bezpečí, pretože leží v presne vymedzenom priestore. Je pokojnejšie a lepšie spí. Novorodenec opustil príjemnú tesnosť matkinej maternice a odrazu sa ocitol na chrbte v priestore, ktorý je priširoký pre jeho telíčko. Toto ho znepokojuje a niektorí hovoria, že to je pocit podobný padaniu do prázdna. Keď dieťatko cíti okolo seba COCOONaBABY™, cíti sa v bezpečí a spokojné.
 
Je menej pravdepodobné, že by dieťatko nadobudlo plochú hlavičku. (polohová plagiocefalia). Na rovnom povrchu majú novorodenci tendenciu ležať v žabacej polohe (pozri fotografiu). Ruky majú zdvihnuté nad hlavou a pozerajú na strop, alebo do jednej strany (a častejšie preferujú jednu stranu). Toto často vedie k deformácii lebky bežne nazývanej Syndróm plochej hlavičky. V COCOONaBABY™ je dieťatko schopné hľadieť pred seba namiesto pozerania do stropu, ručičky má zložené pred sebou a hlavičkou môže ľahšie otáčať do strán, čím sa znižuje pravdepodobnosť deformácie hlavičky.
 
Dieťatko nerobí trhavé pohyby do všetkých strán. COCOONaBABY™ pomáha usmerňovať pohyby dieťatka, čím mu umožňuje včas nadobudnúť koordináciu oko/ruka, ktorá je taká nesmierne dôležitá pre jeho budúci vývin.
 
Dieťatko menej trpí gastroezofageálnym refluxom. Keďže v COCOONaBABY™ dieťatko neleží na úplne rovnej ploche a nemôže sa tlačiť o hniezdo a dostávať sa do stavu hyperextenzie, existuje menšia pravdepodobnosť, že sa žalúdočné šťavy budú vracať cez pažerák, spôsobovať dieťatku nepohodu a vyvolávať uňho plač.
 
Vzťah dieťatka s rodičmi sa zlepší vďaka ľahšiemu očnému kontaktu. Keď dieťatko leží na rovnom povrchu, tváričku má otočenú dohora smerom k stropu, alebo vytočí hlavičku vždy do jednej strany. V COCOONaBABY™ má hlavičku položenú v istom uhle, takže dovidí pred seba, alebo môže ľahšie točiť hlavičkou zboka nabok. To znamená, že môže oveľa ľahšie nadväzovať kontakt s ľuďmi navôkol.
 
Veľkosť 3: Na domáce použitie pre deti narodené v termíne od narodenia do štyroch mesiacov a pre všetkých, ktorí pracujú v zdravotníctve s malými deťmi: zdravotné sestry, lekárov, pediatrov, osteopatov, psychoterapeutov, atď.
 
V prvých mesiacoch života novorodenca pomáha “ergonomické penové hniezdo” COCOONaBABY™ dieťatku cítiť sa bezpečnejšie a pokojnejšie sa prispôsobiť prechodu z matkinej maternice do každodenného života. Namiesto stresu zo sveta, v ktorom prišlo o oporu tesného objatia maternice sa vďaka COCOONaBABY™ bude cítiť isté a bezpečné a po čase sa prispôsobí svojmu novému prostrediu.
 
V COCOONaBABY™ leží dieťatko v stočenej polohe v tvare vajíčka. Táto poloha má mnoho výhod:

  • Znižuje gastroezofageálny reflux , ktorý sa často vyskytuje v prvom roku života.
  • Uľahčuje prechod potravy črevami čím zamedzuje výskyt hnačiek.
  • Predchádza polohovej plagiocefalii – plochej hlave, ktorá je dôsledkom polohovania dieťatka na chrbátik.
  • Pomáha zlepšovať kvalitu a dĺžku spánku dieťatka vďaka tomu, že sa cíti príjemne a v bezpečí.
  • Pomáha zlepšovať mobilitu dieťatka a koordináciu oko/ruka, ktorá je pre jeho budúci vývin nesmierne dôležitá.
  • Pomáha dieťatku vytvárať si vzťahy s rodičmi. Pri polohe na chrbátiku na rovnom povrchu je veľmi pravdepodobné, že bude hľadieť do stropu, alebo na jednu stranu. Ale v penovom hniezde má hlavičku mierne podoprenú a ľahšie dovidí pred seba, pričom si s ľuďmi navôkol vytvára kontakt.

 

Video:

 

Výrobca: Red Castle
Farba: Leaf
Otočná: Nie
Našli ste chybu? Dajte nám vedieť