Prenatálny odposluch Angelcare AngelSounds JDP-100S

Výrobca
Angelcare
Kód
AngelSounds
Dostupnosť
SKLADOM
Cena s DPH
41.00 € 48.00 €
Kúpou tohto tovaru získate 41 bodov. Viac info

Prenatálny odposluch Angelcare AngelSounds JDP-100S

Prenatálny odposluch Angelcare AngelSounds

 

Základné informácie o produkte AngelSounds JDP-100S

 

• Budete počuť tlkot srdca a pohyby svojho ešte nenarodeného dieťaťa.
• Prístroj vďaka svojim kompaktným rozmerom môžete mať pri sebe prakticky neustále.
• Vďaka dvom výstupom môžete počúvať dieťa spoločne s partnerom, rodinou a priateľmi.
• Možnosť nahrať si do počítača alebo na kazetu zvuky pohybov a tlkotu srdca dieťaťa ako spomienku na tieto krásne momenty.
• Môže mať pozitívny vplyv na psychiku matky.
• Zvuky dieťaťa je možné počuť približne od 12.týždňa tehotenstva.
• Po pôrode si môže matka nahrať tlkot svojho srdca a ten potom dieťaťu púšťať, pretože tento zvuk novorodenca upokojuje a lepšie pri ňom zaspáva.
• Vydrží až 500 minútových počúvaní na 1 batériu.

 

Obsah balenia:

 • prístroj AngelSounds
 • slúchadlá
 • nahrávací kábel
 • návod na použitie

Technické parametre produktu AngelSounds JDP-100S

 • koliesko na zmenu hlasitosti
 • LED indikátor
 • slúchadlovy výstup
 • farba: ružová/biela
 • pracuje na frekvencii 3,3 Mhz
 • prevádzková teplota 0-40°C
 • napájanie: 9V batéria
 • rozmery: 9×10 cm

Odkedy môžete dieťa počuť

 

Prístroj sa odporúča používať približne už od 16.týždňa tehotenstva a môžete pomocou neho počúvať zvuky ako tep srdca, pohyby, kopanie a dokonca i štikútanie je možné pomocou AngelSounds započuť.

 

Doktori hovoria, že prvé pohyby dieťaťa môže žena sama začať pociťovať niekedy okolo 18.týždňa tehotenstva, ale zároveň podotýkajú, že je to veľmi individuálna záležitosť. Niektoré ženy sú schopné rozpoznať pohyby svojho bábätka skôr (väčšinou ale až pri druhom alebo ďalšom tehotenstve, pretože už vedia na čo sa majú sústrediť), niektoré zase neskôr.

 

Často čítate alebo počujte otázky typu, „Som v 20.mesiaci tehotenstva a stále necítim pohyby svojho dieťaťa.“ alebo „Už 3 dni som necítila pohyby svojho dieťaťa, je to bežné?“ V úplnej väčšine prípadov sa nejedná o nič abnormálne, ale určite to žiadnej žene na duševnom pokoji nepridá, pretože čo je pre každú ženu v daný moment dôležitejšie ako vedomie, že dieťa, ktoré nosí, je zdravé a v poriadku. Pritom nie je novinkou, že práve nervozita, stres a zlý psychický stav matky môže mať na vývoj plodu negatívny vplyv.

 

Tento výrobok je práve i v týchto ohľadoch úspešne používaný v zahraničí, kedy napríklad žena mala niektoré z vyššie uvedených obáv, ale po zakúpení tohto prístroja sa uistila, že je všetko v poriadku a mohla sa tak naďalej radovať zo zdravia budúceho dieťaťa. Sú dokonca zaznamenané prípady, kedy si žena nebola istá, či bije srdce jej nenarodeného dieťaťa správne a preto tlkot srdce nahrala a poslala elektronicky svojmu lekárovi, aby sa uistila, že je všetko v poriadku.

 

Nič menej dôrazne upozorňujeme, že i napriek všetkým výhodám a vlastnostiam, ktoré AngelSounds ponúka, prístroj nenahrádza pravidelné návštevy a kontroly u vášho lekára.

 

Ako prístroj funguje


Prístroj funguje na princípe dopplerovskej technológie pracujúcej na frekvencii 3,3 Mhz. Dopplerovská technológia sa využíva v oblastiach ako astrológia, letectvo a tiež v lekárstve u tzv. sonografov (ultrazvukov).
Táto technológia pracuje na princípe detekcie rýchlosti pohybu srdcových stien.

 

Dopplerovské signály odrazené od pohybujúceho sa srdca majú zvukové charakteristiky odlišné od signálov podmienených krvným obehom. Rýchlosť pohybu stien srdca je výrazne pomalšia, ale naopak intenzita odrazeného signálu je oveľa väčšia ako u červených krviniek a má teda vyššiu amplitúdu.

 

Ako môžete AngelSounds využívať i po pôrode


Z AngelSounds sa stáva výborná investícia, ktorú môžete využiť i po narodení dieťaťa. Bolo totiž overené, že v prenatálnom období dieťa vníma zvuky tlkotu srdca matky veľmi intenzívne, pretože hladina zvuku v maternici je porovnateľná napríklad úrovňou hluku, ktorý vnímame pri jazde autom. Preto sa tento zvuk stáva pre dieťa ako jeden z najdôležitejších zvukov v prenatálnom období a v mysli sa mu tieto zvuky na dlhú dobu uchovávajú.

 

Bol urobený test, kedy trom skupinám novorodencov bola púšťaná nahrávka zvukov ľudskej činnosti s rôznou frekvenciou. Prvá skupina počúvala zvuk činnosti srdca s frekvenciou 80 tepov za minútu, čo je normálny rytmus, ktorý plod počuje alebo vníma v maternici, druhá skupina počúvala frekvenciu srdca 120 úderov za minútu a tretia nepočula žiadne zvuky.

 

Novorodenci, ktorí počúvali normálny rytmus srdca, pribúdali viacej na váhe a boli celkovo pokojnejší ako novorodenci, ktorí žiadne špeciálne zvuky nepočuli. Oproti tomu novorodenci, ktorí byli vystavení pôsobeniu zvuku zrýchleného srdcového rytmu, boli tak rozrušení, že experiment musel byť prerušený. Tieto prenatálne spomienky sú zrejme i dôvodom toho, že novorodenci dávajú prednosť hlasu matky, oproti hlasu otca. Zaujímavá je i skutočnosť, že matky prevažne držia inštinktívne dieťa na ľavej ruke, a to i ľaváčky. Zrejme preto, že deti počujú tlkot matkinho srdca a sú pokojnejšie.


Prístroj AngelSounds môžete teda vhodne využiť i tak, že si nahráte tlkot vlastného srdca, na ktoré je dieťa zvyknuté a potom mu ho môžete púšťať, pretože je vyskúšané, že deti sú pri vnímaní týchto zvukov viac pokojnejšie a lepšie zaspávajú.

Výrobca: Angelcare
Našli ste chybu? Dajte nám vedieť